Pivovar - Naše piva

Pivovarský dům

PROHLÉDNĚTE SI NABÍDKU NAŠICH PIV, KTERÁ JSOU Z NAŠEHO SESTERSKÉHO PIVOVARU BŘEVNOVSKÝ KLÁŠTERNÍ PIVOVAR SV. VOJTĚCHA. KROMĚ KLASICKÉHO ČESKÉHO LEŽÁKU NABÍZÍME I PIVA NETRADIČNÍ JAKO JE PIVO KÁVOVÉ, KOPŘIVOVÉ, VIŠŇOVÉ NEBO BANÁNOVÉ. VELMI OBLÍBENÝ JE TAKÉ PIVNÍ SEKT ZVANÝ ŠAMP A V LETNÍCH MĚSÍCÍCH MŮŽETE OCHUTNAT LEHKÝ BENEDICT ALE 8%.

Benedict - český klasický ležák světlý

Čepované
Nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu. Kulaté, příjemně chmelové, plné chuti.

Benedict - český klasický ležák Tmavý

Čepované
Nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu. Kulaté, příjemně chmelové chuti, která postrádá výraznější sladkost tak typickou pro tmavá piva. Díky tomu chutná i těm zákazníkům, kteří obvykle tmavá piva nevyhledávají.

Pšeničné pivo

Čepované
Díky své popularitě především v Německu a Rakousku je v mnoha zemích toto pivo známé spíše pod svými německými jmény – Weizen Bier nebo Weissbier. Málokdo dnes ale ví, že toto svrchně kvašené pivo vyrobené z ječného a pšeničného sladu bylo původním typicky českým pivem. Naši předkové jej pili od raného středověku až téměř do konce 19. století, kdy nad ním v oblibě definitivně zvítězilo „nové“ spodně kvašené pivo plzeňského typu. Svrchní kvašení dává tomuto pivu nezaměnitelnou lehkou chuť, kterou skvěle doplňuje plátek citronu, se kterým jej servírujeme.

Kávové pivo

lahvové
Tmavý ležák s karamelově jemnou a přesto výraznou chutí kávy. Je velmi oblíbeným pivem především u naší dámské klientely, ale neměl by jej vynechat nikdo, kdo má rád kávu i pivo. Na závěr sklenici zdobíme kávovými zrnky.

Višňové pivo

Čepované
Málokteré speciální pivo v sobě snoubí zdánlivě protichůdné chutě tak dokonale jako pivo višňové. Má oku lahodící granátovou barvu, příjemnou chmelově-višňovou chuť a vůni, není však o nic sladší než ostatní piva.

Banánové pivo

Čepované
Pivní speciál, který je rodným bratrem bílého, svrchně kvašeného pšeničného piva. Přirozeně ovocnou chuť pšeničného piva nevtíravě podtrhuje jemná chuť a vůně banánů.

Kopřivové pivo

Čepované
Další z našich netradičních pivních speciálů, který se vyznačuje jemně nazelenalým nádechem, příjemnou vůní a chutí po sušených kopřivách.

Speciál měsíce

Čepované
Kromě stálé nabídky, u nás každý měsíc najdete na čepu jedno další, méně obvyklé pivo z naší vlastní produkce či od jiného prověřeného malopivovaru.

Patnáctistupňová IPA - čepováno ruční pípou

Čepované
India Pale Ale je světlé, svrchně kvašené pivo temně zlaté barvy. Naše IPA má příjemně chmelenou chuť s vůní citrusů a ovocnou, lehce sladovou až karamelovou chutí. Je to dobře pitelná IPA a možná i díky čepování ruční pípou má velmi anglický charakter.

Original stout

Čepované
Stout je silné tmavé, svrchně kvašené pivo, které je doma na britských ostrovech a v Irsku. Pochází přibližně ze začátku 18. století a připravuje se ze směsi světlého a praženého sladu.

Märzen

Čepované
Název tohoto piva je odvozen od německého jména pro měsíc březen. Jeho původ a význam má však dva různé výklady. Podle jedné verze se jednalo o silnější jarní pivo, které se pilo na posilněnou na konci dlouhého zimního období. Druhá, pravděpodobnější verze tvrdí, že šlo o pivo, kterým se vytěžovala výrobní kapacita pivovaru v jeho nejslabším období a bylo určeno ke konzumaci v létě, kdy se naopak nestačilo vyrábět. Aby vydrželo tak dlouho, muselo se pochopitelně jednat o silnější vícestupňové pivo, jehož plná chuť nese jemný akcent přídavku nakouřeného sladu. V Pivovarském domě respektujeme jeho jméno, a tak jej v naší nabídce najdete vždy od březnu do dubna. Síla piva Märzen je vyjádřena hodnotou 13°.

Bock

Čepované
Bock znamená německy kozel. Protože se v Čechách již jeden kozel vaří, upravili jsme si český název piva na Májového kozlíka. Tím je také dáno, kdy si na něm u nás můžete pochutnat. Je to opravdu silná polotmavá šestnáctka se sladkohořkou chutí, která se výrazně odlišuje od jiných piv.

Májový Kozlík

Čepované
Silný ležák bavorského typu s charakteristickou tmavě jantarovou barvou, výraznou sladovou chutí a silnou hořkostí.

Chilli pivo

Čepované
Ležák s hřejivým, příjemně pikantním dozvukem chilli.

Šamp - Pivní Sekt

Lahvové
Pivo, které na samý závěr výrobního procesu plníme do lahví spolu se šampaňskými kvasinkami, kde několik týdnů znovu dokváší a zraje. Chuť výsledného moku je velmi neobvyklá, oblíbená i mezi nepivaři. Skvěle se hodí ke slavnostnímu přípitku, jako nápoj na uvítanou a nebo jako doprovod k dezertům. Vyrábíme jej ve spolupráci s pivovarem ve Strakonicích.

Břevnovský Benedict - Russian Imperial Stout

Lahvové
Silné, tmavé pivo, uvařené ve stylu londýnského pivovaru Thrale's, který se proslavil jeho výrobou. Vyznačuje se až téměř černou barvou, vůní hořké čokolády a kávy. Má střední říz a v chuti je pražené, kyselejší s tóny sherry, sušeného ovoce a ostružin. Příjemný, dobře pitelný silák.

Black Hill – aperitivní pivo

Lahvové
Receptura na toto mimořádné bylinné aperitivní pivo se zrodila v Pivovarském domě po mnoha a mnoha neúspěšných pokusech. Jeho pravidelné výroby se v současné době ujal pivovar Černá Hora.
Ikona
Pivovarský dům
Ječná/Lípová 15, 120 44 Praha 2
Ikona
Otevírací Doba
Pondělí-Sobota: 11.00-22.00
Neděle a svátky: ZAVŘENO
Ikona
Pro aktuální informace sledujte naše sociální sítě